Björn Steinar Jónsson

Björn Steinar Jónsson

Mees, kes kogub Islandi fjordidelt käsitsi soola.

Saltverk'i sool on ainulaadne, krõmpsuv, puhas meresool läänefjordidelt Islandilt. Käsitsi soola korjamine on ühtaegu keskkonnasäästlik ja teiseltpoolt ka traditsionaalne, sest see meetod soola korjamiseks pärineb juba 17. sajandist. 


2011. aastal pälvis Reykjanesi neem Läänefjordides minu tähelepanu just sellepärast – eraldatuse pärast, loodusvarade ja soolavalmistamise ajaloo pärast. Taani kuningas käivitas seal 18. sajandil soolatootmise, kasutades ära sealset geotermilist energiat. Mõne aastakümne pärast tootmine aga seiskus ja soolavalmistamine Islandil lõppes. Traditsioon ei läinud aga lõplikult kaotsi, sest 2011. aastal asutasime Saltverki ning soolavalmistamine Islandil oli taastatud. Meid on algusest peale innustanud soov toota kõrge kvaliteediga jätkusuutlikke käsitsi kogutud ja valmistatud kaupu. Tänasel päeval kasutavad Saltverki soolasid parimad restoranid ning toiduvalmistamisse kirglikult suhtuvad kodukokad.

JÄTKUSUUTLIKKUS

Meie toormaterjaliks on Läänefjordide puhas rikkumata merevesi. Soola valmistamiseks kasutame ainult piirkonna kuumaveeallikate rohelist geotermilist energiat. See tähendab, et meie soolatootmise süsinikujälg keskkonnale on null. Meie sool on esimene käsitöösool maailmas, mille tootmiseks kasutatakse sajaprotsendiliselt geotermilist energiat.

KÄSITÖÖ

Meie ainulaadne, krõbisev ja ehe meresool on pärit kaugetest ja kõrvalistest Islandi Läänefjordidest. Soola kogumiseks kasutame 17. sajandist pärinevat jätkusuutlikku ja keskkonnasõbralikku käsitsimeetodit.MEIE

SOOLA MUUDAB ERILISEKS

puhas loodus, kust me seda kaevandame, ning ainulaadne keskkonnasäästlik tootmismeetod. Meie soolas on ka rohkem vajalikke mineraale kui teistes meresoolades.
Toidule erilise põhjamaise maitsenüansi andmiseks proovige meie maitsesoolasid: arktilise tüümiani, kasesuitsu-, lagritsa- ja laavamaitselist soola. Loodame, et meie kõrge kvaliteediga puhtaimatest allikatest jätkusuutlikul viisil kaevandatud soolad pakuvad teile tõelist naudingut.

TOOTEVALIK

MERESOOLAHELBED

Islandi kasega suitsutatud käsitsi kogutud käsitöösool.
Koostis: helbeline meresool. 90 g

LAAVASOOL

Must laavasool on aktiivsöega toonitud Islandi geotermiline helbeline meresool.
Koostis: meresool ja aktiivsüsi. 90 g

LAGRITSASOOL

Krõbisev helbeline Islandi sool ainulaadse Pärsia lagritsajuure toorlagritsamaitsega.
Koostis: meresool ja toorlagritsapulber. 90 g

KASESUITSUSOOL

Islandi kasega suitsutatud käsitsi kogutud käsitöösool.
Koostis: helbeline meresool. 90 g

ARKTILISE TÜÜMIANI SOOL

Islandi metsik arktiline tüümian on taim, mis kasvab Islandi kruusamullal ja kuivadel nõmmedel.
Koostis: meresool ja arktiline tüümian. 90 g